akademia Pana Kleksa

Reżyseria:
Piotr Sieklucki
Tekst:
Jan Brzechwa
Występują:
Tomasz Schimscheiner, Jacek Strama, Aneta Wirzinkiewicz, Rafał Gorczyca, Michał Czorny, Piotr Zwoliński, Filip Orliński, Jakub Gajewski, Bartosz Jankowski, Paweł Pacyna, Karol Miękinia, Artur Świetny.
Muzyka:
Andrzej Korzyński, Paweł Harańczyk
Scenografia:
Łukasz Błażejewski
Dźwięk:
Grzegorz Janeczek

Sceniczna adaptacja znakomitej powieści dla dzieci autorstwa Jana Brzechy, to opowieść o niezwykłeych przygodach Adasia Niezgódki w szkole Pana Kleksa. Spektakl jest  wędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni; po zakamarkach marzeń i wyobrażeń na temat świata i edukacji.  Szkoła Amborożego Kleksa otwiera nowe przestrzenie kreatywności, pozwala na poszerzanie swoich horyzontów.

Tematem powieści są przygody chłopców, których wychowuje i uczy pan Kleks. Nauka w Akademii  jest pewnego rodzaju zabawą, w trakcie której chłopcy u mogą przyswajać nową wiedzę. Profesor  uczy chłopców także odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za świat, w którym przyszło im żyć.

Cała siedziba Teatru Nowego Proxima zamienia się w magiczną „Akademię Pana Kleksa”, która mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym budynku. Akademia jak Teatr zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły. Na parterze budynku mieszczą się pracownie szkolne, zaś piętro pełni rolę internatu dla chłopców z ogromną wspólną sypialnią, wymyślnymi łazienkami oraz kuchnią i jadalnią. Drugie piętro w całości należy do Pana Kleksa.

W roli Pana Kleksa wystąpi znany krakowski aktor Tomasz Schimscheiner, Jacek Strama oraz absolwenci szkół teatralnych, akrobaci i piosenkarze.

W spektaklu na nowo zabrzmią  znane kompozycje Andrzeja Korzyńskiego; a aktorzy w różnych wcieleniach śpiewają doskonale znane piosenki, jak m.in. „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Dzik jest dziki” „Meluzyna” czy „Księżyc raz odwiedził staw”.

Spektakl zrealizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Miejskiej Kraków

PZU- partner projektu „Teatr Nowego Widza”

 

Kup Bilet