Mała Syrenka Mała Syrenka

Reżyseria:
Andrzej Błażewicz
Tekst:
Paweł Sablik
Występują:
Magdalena Osińska, Roman Gancarczyk, Katarzyna Krzanowska, Jakub Sasak
Projekcje:
Paweł Penarski
Scenografia:
Aleksandra Grabowska
Główna bohaterka „Małej syrenki” Hansa Christiana Andersena w adaptacji Pawła Sablika jest nastolatką pod opieką Babci Syreny. Lubi spędzać czas oglądając w Internecie filmiki na YouTube, przeglądać Instagram i Facebook, swipować na Tinderze w poszukiwaniu przyjaciół lub ewentualnej pierwszej miłości, próbuje nawet nagrywać swojego własnego video-bloga.
Spotykamy ją w dniu 15 urodzin, w którym ma po raz pierwszy wypłynąć z głębin na ląd w celu spojrzenia na świat zewnętrzny. Tymczasem wyczekiwany ląd i rzeczywistość bez pośrednictwa ekranów komputera i smartfona okazuje się wyzwaniem trudnym i pełnym obaw dla małej Syrenki.
Głównymi tematami spektaklu jest samotność młodego człowieka na etapie wchodzenia w dorosłość, w procesie zdobywania samoświadomości. Konfrontacja z rzeczywistością, dorosłością jest momentem trudnym i często traumatycznym.
Odnalezienie się w labiryncie własnego ja i w konfrontacji wobec świata jest podróżą, do której chcemy zaprosić młodego widza wraz z jego rodzicem/opiekunem. Z mrocznego świata Andersena pragniemy wyłowić światło, za którym podążać może młody człowiek – proste aczkolwiek czyste przesłanie o podążaniu za swoimi marzeniami własnymi drogami, a nie czyimiś oczekiwaniami do których „należy” się dostosować podążając na skróty zamiast włożyć wysiłek w wytaczaniu własnych dróg.
Kup Bilet